’s-GRAVENHAGE GEDURENDE DE I9DE EEUW. 41 musea, de men Juist toen wij dit hadden geschreven kwam ons een nummer van de „Avondpost” in handen, waarin volkomen hetzelfde werd betoogd, met aanduiding der straten. paleizen, de aanzienlijke rijksinstellingen en gezochtste logementen en sociëteiten vindt men hier; lommerrijke dreven, breede verkeerwegen, sierlijke be planting en doorgaans goed doorloopende trottoirs pleiten voor de zorgen aan deze buurten besteed, zij vormen de glanspunten onzer residentie, die wat de verkeerwegen betreft niet overal zoo gunstig is bedeeld, want in een bedrijvig deel der stad hadden wij op eene wandeling van juist vijf minuten onlangs 58 overgangen van voetpaden, stoepen enz. te bekampen, hetgeen voor bijzienden overdag en voor iedereen ’s avonds tamelijk gevaarlijk is. Deze bevoorrechte wijk wordt begrensd door de drukke en bezienswaardige winkelstraten, waarvan de Lange Poten (met ooievaarspooten maar boomen-poten) na de sierlijke verbouwing in 1878 eene bijzondere vermelding verdient al vergelijkt een geestig schrijver die „sierlijke” reeks winkelhuizen bij een marsepijn baksel tegenover het statige, deftige, schoon gebouwde, zorgvuldig afgewerkte Paleis van Justitie, een voorbeeld van hetgeen studie, ervaring en gekuischte smaak kunnen tot stand brengen het metsel- en steenhouwwerk, ijzeren en koperen smeed werk, eiken beeldhouwwerk en de beschildering kan en moet als leerschool strekken voor de beoefenaars dier bouwvakken en menig architect vond een bezoek aan dit gebouw leerzamer dan dat in eene kunstnijverheids ver zameling, daar men hier den practischen uitslag voor oogen heeft. Dat deze buurten rijk zijn aan hofleveranciers spreekt wel van zelf en wij wenschen hun veel voordeel toe in die betrekking, maar betreuren het wel eenigszins dat zoowel zij als hunne concurrenten zich thans meester

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 52