74 DE PROTESTANTSCHE GEMEENTEN, ENZ. - dat door deze georganiseerde zieken- groote schrede in de goede richting is blik en zoo groote werkkracht had, verbond het eerst aan zijn wijkwerk de hulp van eene diakones. Thans is dat zelfde in meerdere wijken, nog niet in alle. „De zuster” komt eiken morgen reeds vroeg in de wijk, bezoekt de zieken die in hunne woningen hare hulp behoeven; en houdt dan midden op den dag spreekuur in het wijkgebouw. Daar komen dan kinderen die een bad moeten hebben anderen die „versterkend voedsel” komen gebruiken; de velen, grooten en kleinen, die geholpen moeten worden. Tweemalen per week komt een doctor een gedeelte van het spreekuur bijwonen. Uit dezen „tak van dienst” spruit weder heel wat voort; gelijk men kan begrijpen. De rijke bewoners eener wijk worden gevraagd om voor de armen versterkend voedsel verkrijgbaar te stellen, waaraan dikwijls met groote bereidwilligheid voldaan wordt; en terwijl er zeker nog veel te wenschen en te doen overblijft, mag toch met groote dankbaarheid erkend worden en wordt het ook erkend - verplegingen een gedaan. Wij zullen straks in een aanhangsel de namen geven der predikanten die gedurende deze eeuw hier gearbeid hebben; en wanneer wij die namen lezen, welk eene geschiedenis vertegenwoordigen zij! Dit is maar jammer, dat het beste en belangrijkste hier niet kan medegedeeld worden eerst om de goede reden dat het ons niet bekend is; daarna dewijl de intieme geschiedenis niet geschikt is voor het publiek. Wij mogen dus volstaan met de op merking dat de ontwikkeling der onderscheidene richtingen op kerkelijk en theologisch gebied, ook in de ambtsdragers hier ter stede zich weerspiegelde, en dat er onder de zes en veertig predikanten die de Ned. Herv. Gemeente van 's-Gravenhage gediend hebben in de negentiende

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 87