8i DE PROTESTANTSCHE GEMEENTEN, ENZ. van het tegen- van Koetsveld, die tegenwoordigen vorm bestaat zij sedert 1867. Sinds April 1880 staat aan haar hoofd de heer L. Plette. Vervolgens de Prins-Willemschool, gevestigd Nobelstraat 13, in het jaar 1848 gesticht door belangstellende gemeenteleden, aan wier hoofd de heer Mr. G. Groen van Prinsterer stond. Dit Comité droeg haar aan de Herv. Gemeente over, en als een onzer gemeentescholen werd zij den 3den Juni 1873 plechtig geopend, bij welke gelegenheid de heer G. P. Post als hoofdonderwijzer geïnstalleerd werd. Eindelijk de Moll-school, O. Buitensingel 112, „gesticht ter herinnering aan de vijftigjarige evangeliebediening van Vader Moll” in deze gemeente. Zij werd geopend 1 Aug. 1883. Tegenwoordig is hoofd der school de heer J. Pelser. Na Ds. Moll leven in de herinnering woordig geslacht, de heeren Oort en wij vaak tegelijk met Ds. Moll noemden. Het is ook wel merkwaardig geweest dat zoo tal van jaren de Haagsche gemeente voor een deel bediend is door een drietal mannen die hun zestigjarigen dienst achter den rug hadden. - Ds. H. L. Oort trad weinig op den voorgrond, maar arbeidde met stille trouw en gestadig voort. In de gevangenis heeft hij veel gedaan. Hij was een dóór en dóór goed, oprecht, vredelievend man. Hij had geen vijanden. Over Ds. van Koetsveld spraken wij reeds; evenals over Ds. Timmers Verhoeven Maar de naam van Dr. T. E. R. Huydecoper behoort hier nog nader te worden genoemd. Hij heeft in deze gemeente een spoor achtergelaten. Zijn preeken werden gaarne aangehoord door geboorte, huwelijk en fortuin behoorde hij tot de aanzienlijkste kringenhij was hoogst ernstig, hij was 6

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1904 | | pagina 94