DE HAAGSCHE TYPEN IN DE I9E EEUW. IOO Van 8 9 uur ontbijten. Daaronder is begrepen zich scheeren en de kinderen helpen aankleeden. 9 10 uur. Naar het bureau wandelen. Daaronder is begrepenen passant de kippen van buurman A. bewonderen benevens de jalouzieën van buurman B. die nieuw geverfd worden; het effekt in de staal-gravures bij Estor opmerken en de titels der historische romans voor de ramen van Bakhuyzen van buiten leeren. 10 1 r uur. Het bureau door naar zijn kamer trekken. Daaronder is begrependen bode over het weer Hij is volgens den schrijver, dien wij nu, wat deze jaren betreft, moeten vertrouwen als gezaghebbend individu, de zoon van een Haagsch kruidenier, wiens ouders erg ingenomen zijn met de positie van hun zoon, en die in deze sfeeren verder komt door zijn bijzonderen vlijt en beleefdheid, ondersteund door eenige requesten om ver- hooging, en gepousseerd door neef Ja ik en diens connexiën; zoo klom hij langs den ladder der grootheid omhoog, tengevolge waarvan hij op den ouderdom van negen-en-dertig jaren een vrouw, negen kinderen en den rang van Adjunkt-Kommies bezat, dien hij op grond daarvan ten volle waardig was. Op de vraag wat de Adjunkt in die dagen deed, is het antwoord van den schrijver eenigszins ontwijkend. Hij verschuilt zich achter anderen. Maar uit het antwoord, dat zoogenaamd uit andere bron kwam, blijkt toch dat het ambt als zoodanig niet stond aangeschreven als van te drukken aard. Er waren volgens den schrijver in die dagen lasteraren die de dagelijksche werkzaamheden van den bureaukraat met een galbrakende pen als volgt durfden te vermelden

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1905 | | pagina 111