109 een Haagschen dwarskijker D Den Haag en de Hagenaars. Een nieuwe physiologic door Dordrecht S. P. Revers 1874. DE HAAGSCHE TYPEN IN DE 19'-' EEUW. onaanzienlijk in zijn politiekje, maar en met respect behandeld, del Campo na het afleggen van zijn uniform, strengen, grijzen knevel in een heel van een stok en maar dan kon je ’m ruimte linkerschouder, waarbij dan gemompeld of gedacht werd „daar gaat ie”. En daar ging ie dan; geven ook. Want hij was een zwemmer van het eerste water. Ook een militair type in den Haag is gedurende zijn laatste levensjaren geweest de gepensionneerde kolonel del Campo genaamd Camp die in 1808 als tiende van de 12 zonen van generaal Camp werd geboren. Hij vestigde o.a. in 1830 de aandacht op zich bij verschillende militaire ondernemingen waarbij hij ook met den bekenden generaal Knoop in nauwere vriend schapsbetrekking kwam. Beiden werden later, na hun pensionneering, bekende en gewaardeerde Haagsche typen. Knoop, klein en immer opgemerkt 1 altijd militair, ook rechtop, met een goedig gelaat, onveranderlijk vergezeld een grijzen hoogen hoed. Over de straattypen van door de straattypen van den Haag vind ik iets een Haagschen dwarskijker in 1874 geschreven dat hier wellicht, omdat het zoo uitnemend past in mijn opstel, wel een plaats kan vinden, zonder het uit zijn verband te rukken. rl „Elk huisjen heeft zijn kruisjen en elke stad heeft zijn typen. Gij, die geen vreemdeling in Jeruzalem zijt en hier, misschien beter dan ik, het lief en leed van des Graven Hage kent, zult de eigenaardige individuen,

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1905 | | pagina 120