DE HAAGSCHE TYPEN IN DE I9E EEUW. 129 9 in kussens gedoken, een kwijnenden blik Een ander niet minder bekend Haagsch type (zegt Frank van Dongen in het zooeven geciteerde artikel verder) was de heer A. Tetrode, meer algemeen bekend onder den naam van Toon Tetterode.” trekken, doch behield zich het genoegen voor, den zenuw- achtigen chevalier dien nacht op den harden brits te doen doorbrengen, zonder hem verder omtrent de ware toe dracht der zaak in te lichten. Eerst den volgenden morgen werd de heer Roesgen von Floss in vrijheid gesteld, en begaf hij zich naar zijne woning, om van daar een en ander omtrent den afloop van het drama te vernemen. Naar hem werd medegedeeld was zijn tegenstander nog in leven, doch doodelijk zwak. Een paar weken later, toen de schijn-zieke zijne krachten herkreeg, naar men den chevalier mededeelde, werd den ridderlijken strijder vergund, zijn herstellenden tegen stander een bezoek te brengen. De artisten hadden weder voor een behoorlijke mise en scène gezorgd, en de herstellende, met den rechterarm in een ontzagwekkend verband, het gezicht doodsbleek, en ontving den chevalier, die hij met toeknikte. Deze grap, mij door een ooggetuige verteld, is nu reeds 48 jaar geleden, en slechts Hagenaars van leeftijd zullen zich het voorval herinneren, dat destijds zulk eene vroolijk- heid verwekte. Maar al deze ontnuchteringen bleken niet voldoende om hem te genezen van zijn Don Quichotterie. Hij stierf zooals hij geleefd had, maar hij had onbewust een type geleverd aan de stad zijner heldendaden en misschien is het hem hierom ten slotte nog maar alleen te doen geweest. Hij heeft dan zijn doel bereikt. Hij is vermeld.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1905 | | pagina 140