DE HAAGSCHE TRAM, 1864 I904. 152 10 stemmen van de hand Ook het volgend jaar zou Onvermoeid streed hij voor raadszittingen van 19 Juni wederom getuigen van Thans bepaalt hij zich tot eene aanvrage langs den nieuwen weg naar Scheveningen met het gevolg dat het adres op nieuw in handen van B. en W. wordt gesteld ten einde daaromtrent een voorstel te doen. van Gogh, die eene betere communicatie met het dorp voorstonden ter vervanging der snorwagens, te meer daar het hun gebleken was dat er geen boomen zouden worden geveld, werd het praeadvies met 14 tegen 9 stemmen aangenomen. Men zou allicht meenen dat Soetens den moed liet zakken maar dat was niet het geval. „De vele treurige teleurstellingen sedert een jaar bij de behandeling dezer zaak ondervonden” zoo schreef hij aan den Raad „hebben mij niet afgeschrikt om niets onbeproefd te laten wat kan leiden om de Residentie in het bezit te stellen eener permanente, geregelde, fatsoenlijke en goed- koope dienst tusschen het middelpunt der stad en het zoo druk bezochte strand.” Hij beroept zich op Parijs waar men met gezonken rails rijdt en die hij ook zal gebruiken. Tusschen het Haagsche Koffiehuis en het strand zullen de wagens stapvoets rijden. Ook de zitting van 7 November was noodlottig voor hem en opnieuw betoogde hij dat er ruimte genoeg overbleef voor gewone vervoermiddelen, dat geene boomen zouden worden beschadigd, dat hij bereid is de rails in het midden van den weg te leggen, maar in de laatste zitting van den Gemeenteraad van 1859, op 27 December, werd zijn aanvrage opnieuw met 19 tegen gewezen. hem geen heil aanbrengen, zijn zaak en de Gemeente en 7 Augustus i860 zijn zijne volharding. tot

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1905 | | pagina 163