158 DE HAAGSCHE TRAM, 1864—I904. de Maatschappij „Zeebad Scheve- weg, Korte nieuwe Uitleg, Nieuwe uitleg, Korte Voorhout, Tournooiveld, Vijverberg wederom de Plaats bereiken, De vergunning werd verleend voor 20 jaren, terwijl de ondernemers verplicht waren de gewone tol te betalen. Intusschen bleek het hun, dat zij bij de opneming van het terrein op verschillende bezwaren stuitten. Ten eerste was de passage door de Wassenaarsche straat te Scheve- ningen te eng, maar zij achtten zich gelukkig te kunnen mededeelen dat zij, hoezeer dan ook met aanzienlijke opofferingen hunnerzijds den benoodigden grond in ge noemde straat van den Heer T. de Jager hadden gekocht. Het tweede bezwaar was de geringe breedte van den weg aan de Noord-Oostzijde van het Kanaal. Vandaar dat zij hun route wenschten te wijzigen en te leggen langs de Zuidwestelijke zijde van het Kanaal en vervolgens over de Koninginnegracht, de nieuwe Princessegracht, Kanonstraat, Smidsplein naar het Korte Voorhout. Met deze wijzigingen kon de Raad zich in de zitting van 20 October vereenigen, terwijl hij er wijsselijk bij bepaalde, dat de grond, die in de Wassenaarsche straat aan de ondernemers in eigendom opkwam bij het eindigen der vergunning door de Gemeente- tegen taxatie zou kunnen worden overgenomen. Later werd zoowel aan den ouden Scheveningschen weg als aan den nieuwen weg het paardenpad voor den aanleg der railroute gekozen. Nog niet tevreden met deze vergunning richtten de ondernemers zich opnieuw tot den Raad met verzoek hun railroute tot het station van den Hollandschen Spoor weg te mogen uitbreiden over het Bleijenburg, Fluweelen Burgwal, Nieuwe Markt, Kalvermarkt, Bagijnestraat, Spui, Gedempte Lange Gracht, St. Antonie’s Burgwal, Herder- straat, Koningstraat, Hoefkade en Stationsweg tot het Stationsplein. Als voorloopers van

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1905 | | pagina 169