EEN EEUW GENEESROMMEL. IO met 400 voor huishuur, vuur en licht. Hij huurt een huis in de Keizerstraat voor f 290, groot vier kamers, 'n keukentje en 'n klein tuintje. De eigenaar belooft er nog ’n kamer bij te doen bouwen en doet het. Het huis is in dien staat nog aanwezig: nr 298. D'Aumerie neemt ontslag als baddoctor in ’53 en overlijdt te Scheveningen op de door hem gebouwde villa Nieuw Plantlust den acht juni ’56. Die villa is thans verdwenen; zij stond aan den lagen weg, op den noórd- westhoek van het Frankeslag, thans in’n straat herschapen. Als z’n opvolger is benoemd dr Johannes Willem Schick, schrijver van het onsterfelijke werkje over den gezondheids toestand van 's Gravenhagc, aldaar in ’52 verschenen. Maar de góden hebben anders beschikt. Hij, geboren in Den Haag en gepromoveerd te Leiden, overlijdt twaalf april ’63 op zesëndertigjarigen leeftijd aan typhus. Toen is aangesteld Petrus Marinus Mess, geboren te Warmond in '17; na te Leiden gepromoveerd te zijn, vestigt hij zich aldaar. Hij huwt in tweeden echt de nicht van d’Aumerie, neemt ontslag als baddoctor in ’88 en overlijdt te Scheveningen tien december ’91. Zijn opvolger dr W. Francken, in mei ’88 aangesteld door de Maatschappij Zeebad Scheveningen en op verzoek eervol ontslagen in januari 1903, is vervangen door dr C. M. Hartog. De gemeenteraad heeft gezegde Maat schappij alles overgedragen en staat tegenover haar geheel machteloos. Het oude badhuis heeft plaats geruimd voor het in-hollandsche Kurhaus, gebouwd in den winter van ’84 op ’85; afgebrand éen september’86, onmiddellijk herbouwd en in 1900 verfraaid door een wandelhoofd in zee. In den jare '85 verdwijnen de badkoetsen-Maas, die sedert ’46 bewesten den kerkwerf stonden. Bij de komst van d’Aumerie te Scheveningen, is daar

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1905 | | pagina 18