iÖ3 DE OPRICHTING VAN HET CORPS, ENZ. De reproducties zijn genomen naar een teekening van den Heer W. C. Staring. mouwopslagen van dezelfde kleur als die van den pels. De Hongaarsche korte broek was van rood laken met een breeden band van wit galon belegd. De schako waarop de keizerlijke adelaar prijkte, was rood en het garnituur evenals de knoopen van wit metaal. De roode bal droeg een hooge groene pluim met rooden top voor het iste regiment, blauwen top voor het 2e, gelen top voor het 3e en witten top voor het 4e regiment. De wapenen bestonden uit: sabel, pistolen en karabijn. Tevens was vastgesteld dat de jongelieden bij hun in dienst treden een som van 1500 francs behoorden te storten, waaraan uiterlijk binnen den tijd van twee dagen moest worden voldaan. Van Regeeringswege werd hun voor den prijs van 800 francs een rijpaard verschaft, welke dieren, zoóals later bleek, meerendeels in slechte conditie verkeerden. In het Journal du Département des Bouches de la Meuse van 18 April 1813 liet de prefect Baron de Stassart bekend maken, dat ter secretarie van de Prefecture bij elke Onder-Prefecture en Mairie van genoemd Departement een ieder zich voor dat Corps d’élite kon laten inschrijven, die de middelen bezat om zich op eigen kosten te kunnen uitrusten en aan de gestelde eischen voldoen. In hetzelfde nummer van genoemd Journal noodigde de Maire van ’s-Gravenhage, J. van Schinne, de ingezetenen, die in de termen van het decreet vielen, uit, zich op de Mairie te doen inschrijven, waartoe Maandag 19 April en drie volgende dagen de gelegenheid zou worden open gesteld. Tevens strekte tot waarschuwing voor hen, die aan de inschrijving geen gehoor gaven, dat dezen door

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1905 | | pagina 195