EEN EEUW GENEESROMMEL. In het begin van voor f 14.000 van „Op voordracht de notulen van genomen gevestigd de plattelandsheelmeester Johannes Christoffel Bausch, in 1800 te Delft geboren. Twee januari ’21 doet hij in Den Haag examen en wordt gemeente-genees- en heelkundige en artsenijmenger. Na zijn bevordering tot vroedmeester is hij éen januari '33 ook aangesteld tot gemeente-verloskundige. Als belooning voor de diensten, bewezen in de cholera-epidemie van ’32, schenkt het stadsbestuur hem een zilveren tabaksdoos. Hij sterft te Scheveningen vijfentwintig februari ’71. Zijn naam leeft voort in de eenmaal beruchte door hem gebouwde buurt Bauzeburg J), een verzameling van huisjes en krotten op den Droogersdijk, onlangs door het gemeentebestuur aangekocht en gesloopt om de Duinstraat, in ’79 aangelegd, door te trekken. Aldaar is sedert zeventien november ’97 een inrichting, ter verpleging van zieken en gewonden 2); oordeelt de arts, bijgestaan door eenige pleegzusters, den toestand van den patiënt minder geschikt voor „loopende” behandeling, dan wordt hij vervoerd naar het gemeenteziekenhuis, Zuidwal 83, indertijd een ondiep breed gebouw met tuin, bijna een morgen (ongeveer een bunder of hectare) groot. De bekende boekdrukker en uitgever Johannes Allart dreef daar zijn zaak, tot T6, toen hij op drieënveertig jarigen leeftijd stierf. De weduwe verliet het pand in ’20. het volgende jaar kocht het de gemeente den eigenaar L. van der Veen. van Heeren Burgemeesteren, zeggen acht januari ’19, en in aanmerking zijnde, dat het van de grootste nuttigheid 1) Niet Bautzenburg, zooals ten stadhuize te schrijven gebruikelijk is. -) De „Vereeniging voor ziekenverpleging te Scheveningen”, opgericht in ’92, is erkend bij besluit 34 van drie mei ’95. Van de gemeente heeft zij jaarlijks f 600 toelage.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1905 | | pagina 19