DE OPRICHTING VAN HET CORPS, ENZ. 193 p Thans het Gouden Hoofd. 13 De Prefecture in den Haag bevond zich in het Voorhout, toen „Cours Napoléon” geheeten, in welk gebouw sedert 1819 de „Koninklijke Bibliotheek” gevestigd is. Op den aangewezen dag begaf van Driel zich naar den Haag om den prefect te bewegen van die benoeming ontslagen te worden. Zooals te verwachten, kon de prefect dat verzoek niet inwilligen want het vereischte aantal moest er wezen, doch hij gaf van Driel in overweging diens jongeren broeder in zijn plaats aan te stellen, met welke boodschap van Driel kon heengaan. Bij zijn tehuiskomst keek zijn familie niet weinig vreemd op bij het vernemen van het voorstel van den prefect, doch de jonge van Driel, die den leeftijd van 16 jaren had bereikt, aarzelde niet lang met de verzekering te geven dat hij bereid was in de plaats van zijn ouderen broeder dienst te nemen. Te zamen begaven de gebroeders van Driel zich den 2osten Mei naar den Prefecture in den klaag. Na ontvangen te zijn door den onder-prefect de Gestas, die de functie van prefect wegens de afwezigheid van de Stassart waarnam, werd de jongere van Driel voor den dienst bij de Gardes d’Honneur aangenomen. Tot de eerste beschikkingen, die toen genomen moesten worden, behoorden een uniform te laten aanmeten, welke binnen den tijd van drie dagen zou worden afgeleverd; vlugger kon het zeker niet. Den 23sten d.a.v. wandelde de jonge van Driel in zijn fonkelnieuw uniform en in gezelschap van zijn lotgenooten de FI.H. Reepmaker en Vermeer door den Haag en begaf zich met dezen naar het koffiehuis de „Glazen Kast”, in de Hoogstraat waar zij verscheidene Gardes d’Honneur aantroffen. Daarna gingen de jonge-

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1905 | | pagina 205