195 DE OPRICHTING VAN HET CORPS, ENZ. Ieder had ook een flesch wijn voor hem, doch buiten dien werden er nog wel vijfderlei soorten van wijn voorgediend. Toen de Prins opstond wierden al de stoelen door de knegts van onder ons weggehaald en ZEx. liet ons geen tijd om ons glaasje uit te drinken. Uit de eetzaal gingen wij in eene andere kamer alwaar zeer sterke koffij en de uitgesogste likeuren voorgediend werden, na dien nog eenige tijd vertoefd te hebben, namen wij van Zijn Hoogheid afscheid”. Het vertrek van het eerste contingent Gardes d’Honneur uit ’s-Gravenhage naar Metz waaronder ook van Driel behoorde was op den gisten Mei d.a.v. bepaald. Volgens diens Journaal bestond het uit 38 ruiters waarvan de namen tevens worden opgegeven en voor welke we op de officieele lijst een hebben geplaatst. B In den vroegen morgen van den vertrekdag werd om 7 uur te paard gestegen, ten einde zich op het bepaalde uur aan de Prefecture te bevinden. Daar werd afgestegen en ging men het gebouw binnen. In een der groote zalen gebracht zijnde, werden de jongelui verzocht aan een tafel plaats te nemen en mochten zij op een uitstekend déjeuner a la fourchette onthaald worden. Nadat voor den inwendigen mensch was zorg gedragen, werden de paarden weder bestegen en verscheen de Prefect Baron de Stassart voor het front van het contingent aan wien hij een standaard (guidon) uitreikte en daarbij de volgende aanspraak hield: Jeunes guerriers 1 „Vos noms viennent d’être inscrits dans les fastes de 1 honneur. Appelés a défendre le tröne que notre amour r) Van het eerste detachement maakte ook deel uit zekere Burgharen, wiens naam niet op de lijst voorkomt doch misschien voor een ander is ingevallen.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1905 | | pagina 207