198 DE OPRICHTING VAN HET CORPS, ENZ. Hij had zijn woning op den Vijverberg, toen Cours de l'Impératrice geheeten. winning door Napoleon den zen Mei in de vlakte van Lützen op de vereenigde Russische en Pruisische legers behaald. In den vroegen ochtend reeds werd door het wapperen der vlaggen van de kerktorens en publieke gebouwen, benevens het luiden der klokken en door het spelen van het carillon de beteekenis dezer overwinning, waarover men zich dankbaar gestemd moest voelen, aangekondigd. Te ruim 9 uur vereenigde zich de hooge ambtenaren met de militaire en civiele autoriteiten, die tot den Protestantschen godsdienst behoorden, in de woning van den Staatsraad en eersten president van het Keizerlijk Gerechtshof, Mr. C. F. van Maanen, 'j terwijl de Roomsch- Katholieke autoriteiten op de Prefecture bijeenkwamen. En corps begaven deze hooge ambtenaren zich naar hun respectieve kerken om de plechtige godsdienst oefening bij te wonen, welke in de Roomsche kerk eindigde met het zingen van het Te Deum. Eenige Gardes d’Honneur werden bij deze kerkelijke plechtig heid opgemerkt wier fraai uniform en flinke houding veler aandacht trok. Na afloop der godsdienstoefening ontving te 12 uur de Prins Gouverneur-Generaal de verschillende autoriteiten op het Huis in ’t Bosch, waar vervolgens een groot diner gegeven werd. De armen werden dien dag niet vergeten, daar een hoeveelheid levensmiddelen aan hen werd uitgedeeld en 's avonds konden de ingezetenen zich vergasten aan de illuminatie welke zich bepaalde tot de verlichting van het Huis in ’t Bosch, de Préfecture, de woning van den eersten President van het Keizerlijk Gerechtshof, het Stadhuis en eenige andere publieke gebouwen.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1905 | | pagina 210