EEN EEUW GENEESROMMEL. 13 en het volgende Burgemeesteren der stad ’s-Gravenhage brengen bij deze ter kennisse van de ingezetenen, dat het binnen deze stad opgerigte Burger Gasthuis op den 2 January 1823 zal worden geopend, en dat daarin ook zullen worden opgenomen alle personen, zijnde ingezetenen dezer stad, of als dienstboden bij dezelve inwonende, welker ziekten of kwalen van zoodanigen aard zijn, dat dezelve de verpleging behoeven, en tevens het vooruitzigt opleveren van binnen zekeren bepaalden tijd te zullen zijn geëindigd, en omtrent welke een der stadsdoctoren of chirurgijns eene verklaring deswege zal moeten teekenen, en bij een van welke, en wel den doctor of chirurgijn van het kwartier, waartoe Van der Heim gaf vijf februari kennis „dat het huis op de Z. W. Binnensingel” is gekocht. Een poging „ter bekoming van vrijdom van de rechten van eigendomsovergang” wees Z. M. van de hand. (Communicatie van drieëntwintig mei.) Vierentwintig juli is gegund „het bouwen van een locaal bestemd voor rook- en droogplaats en van een kamer voor de lijken, benevens het herstellen van een gebouwtje in den tuin” voor 13.300 en vijf september „de vertimmering van het locaal tot een gasthuis” voor f 3.800. De verkoop „der meubilaire goederen uit dat huis” bracht op 838. Totaal, behalve de overdracht, 33.262, te betalen „uit de beschikbare gelden van ’15 en uit de voorhanden gelden van ’17.” In ’22 is het huis in orde gebracht jaar geopend.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1905 | | pagina 21