236 ENKELE AANTEEKENINGEN, ENZ. de oude, nog altijd klepperende „klap- Men acht vermeerdering van het korps met vier hoofd agenten (tegen 750 en 115 voor kleeding) noodzakelijk. Maar tevens komt in behandeling een adres van Laman Trip c.s. om den nachtdienst door gewone politie te doen verrichten. Burgemeester Patijn steunde „in beginsel” dat adres, de afschaffing der oude „klapwakers” vragend. De nachtelijke inbraken nemen toe. En ’t komt zóóver, dat de burgemeester moet voor stellen, proef te nemen met een nachtdienst door gewone agenten in 10 bewakingskringen. Deze 26 agenten, a 715, zullen 18.590 kosten. Maar afschaffing van 40 nachtwakers (tegen vijftien cent het uur) zal 8.760 doen besparen. De maatregel zou de Gemeente dus f 9830 kosten. Over deze voorstellen nu is, ruim twintig jaar geleden, veel bij den Raad „gepetitioneerd” en in den Raad ge discuteerd. Het eind was, dat een motie-Evers, strekkende om de zaak zes maanden uit te stellen, den 8n November 1881 werd aangenomen met 21 tegen 17 stemmen. De maanden vloden voort En, „de man der nachtelijke inbraken" werd gepakt, hetgeen op de stemming van den Haagschen Raad natuurlijk van invloed was. Men kwam tot andere inzichten ten aanzien van de noodige reorganisatie. Aangenomen wordt in 1882 een voorstel om f 1800 uit te trekken voor den hoofdinspecteur, belast met ’t toezicht op de uitvoering der Drankwet binnen de gemeente. Maar nu, wakers” Over hen lezen wij weer iets in ’s Raads „Handelingen”

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1905 | | pagina 248