HET MUSEUM MEERMANNO-WESTREENIANUM. 27O stellen der verzamelingen ingericht, terwijl het overige gedeelte der boekerij in de bel-étage een bergplaats vond. Jaren lang bleef de toestand aldus, tot in 1892 1894 het museum een belangrijke verfraaiing onderging. In de museumzalen werd een parketvloer aangebrachtde oude onoogelijke toonkasten werden vervangen door nieuwe van mahonie- of eikenhout en andere verbeteringen werden aangebracht, waardoor het uiterlijk der zalen verfraaid en de voorwerpen beter konden tentoongesteld worden. De bezoeker, die thans het museum binnentreedt, komt eerst in de achterzaal, waar alles is bijeengebracht, wat niet tot de eigenlijke boekerij behoort. In verschillende toonkasten kan men daar bewonderen behalve een aantal familieportretten, waaronder fraaie stukken, een kleine verzameling Florentijnsche schilderstukjes, een fraaie ver zameling Egyptische antiquiteiten, grafsteenen, beeldjes uit de graven afkomstig, papyri enz. enz.mooie Grieksche vazen en Romeinsche bronzen en voorwerpen van huiselijk gebruik; Jacobakannetjes en antiek Germaansch aardewerk, een kom en schotel in koper-email zooals in geen ander Nederlandsch museum wordt aangetroffen, keurige speci mina van Venetiaansch, Fransch, Delftsch en Japansch aardewerk, een zeer rijke verzameling Romeinsche munten enz. enz. Wat de belangrijkheid der verzamelingen betreft vormt de inhoud van deze achterzaal nog slechts een aanhangsel tot de eigenlijke schatten van het Museum. Deze vindt men in de voorzaal, welke grootendeels nog in den toestand is, zooals Westreenen haar heeft nagelaten. Het is waar er is nu een parketvloer aangebracht, de geheele zaal is opnieuw geschilderd, de fraaie toonkasten in het midden dagteekenen uit de laatste jaren, maar de zaal zooals zij is, liet Westreenen inrichten en ook de

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1905 | | pagina 282