IETS OVER DEN HAAGSCHEN BOEKHANDEL, ENZ. 279 enkele jaren hét tijdschrift, maar welks glans later, na Buloz’ dood, sterk verbleekte. Men bedenke wel, dat toen ter tijde eene geregelde verbinding met het buitenland veel meer energie vereischte dan nu het geval is. Eenmaal, soms tweemaal per jaar trok de oude Belinfante naar Parijs; en de tocht per diligence, die dagen duurde, was vermoeiend en bezwaarlijk. Door juridische connecties stichtten de Gebr. Belinfante „Het Weekblad van het recht” (in 1839) en Themis, gaven „Lean’s Rechtspraak van den H. Raad” uit en zijn, tot op heden, met Aug. Belinfante aan het hoofd -- eerst voor twee jaren werd de zaak een vennootschap de type van een juridischen boekhandel in den Haag. De tijden waren er niet na, nieuwe zaken te stichten. Op zeer bijzondere wijze alleen werd nog geld verdiend, namelijk door het Continentaal-stelsel. Bepaald was, dat men een contra-cargo uit Engeland mocht aanvoeren, d.w.z. men mocht voor even veel waarde aan Engelsche goederen invoeren als men Hollandsche uitvoerde Boeken, met hun relatieve waarde, waren daarvoor een uitstekend artikel. Oude omvangrijke werken deden dienst. Boeken als het Placaatboek van Holland en Zeeland, de Resolutiën df,r Staten v. Holland, Wagenaar’s Geschiedenis en andere werken in tal van deelen, werden voor duizenden guldens gefactureerd, en op de Noordzee over boord geworpen. Intusschen had men het recht eenige duizenden guldens aan Engelsche artikelen intevoeren. Slechts wil ik aanstippen, dat de firma van Hoogstraten op de Plaats eerst voor korten tijd verdwenen, zich gelukkig rekende in 1811 een Keizerlijk brevet te erlangen, zonder welk de uitoefening van den boekhandel was verboden. Na Napoleon's val is het stil geweest in Holland en in den Haag, gedurende het tijdperk, dat men den rg-jarigen

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1905 | | pagina 292