285 IETS OVER DEN HAAGSCHEN BOEKHANDEL, ENZ. ’t Haaff in Zoon, en chef dier inrichting gewonnen. Reeds in 1844 gaf hij dan ook uit den Geïllustreerde Courant”een week blad, dat slechts ƒ8,per jaar kostte; en dat was toen ter tijd, toen elk prentje in hout moest worden gesneden, met een zeer beperkt debiet eenvoudig een roekelooze daad. Dat optimisme noodzaakte hem op een goeden dag, in 1855, het land te verlaten en een nieuw vaderland in Amerika te zoeken. Hij vestigde zich te New-Orleans en wist zich ook daar te doen gelden. Maar in Aug. 1858, toen de gele koorts New-Orleans teisterde, overleed hij daar plotseling. Een Amerikaansch dagblad van die dagen zegt van Fuhri: „A good husband, a kind father and sincere friend is taken away from the community by the fell hand of disease. One who has endeared himself by his gentlemanly deportment and unassuming manners to all with whom he has been brought in contact in business or through the social relation of life”. Wat er van hem rest zijn zijn scheppingen, o.a. De Tijdspiegel en de Kindercourant. Van zijn eigenlijke zaak is de uitlooper de zaak van M. M. Couvée in de Lange Poten. In 1854 toch had M. C. de Graaff Jr. de debietzaak van Fuhri overgenomen, en onder de firma Fuhri en de Graaff voortgezet. Couvée nam op 1 November 1856 wel niet de zaak van de Graaff over, doch vestigde zich volgens zijn circulaire „in het huis van M. C. de Graaf!’ Jr., die, „naar ik vermoed, den handel zal verlaten.” Zijne zaak ontwikkelde zich steeds en bloeit nóg, zij het, dat de wetenschappelijke zin er niet meer voorzit, en het leeuwen deel aan kunst en papeterie ten goede komt. Hier wil ik even vermelden, dat J. M. van 1840 den boekhandel van S. de Visser en daarmede de uitgave van het Nieuwsblad v. d. Boekhandel

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1905 | | pagina 298