EEN EEUW GENEESROMMEL. 21 t) In augustus ’03 waren hier achtentwintig „winkeldoende” en drie geëxamineerde apothekers en een, ,.die in de stads apotheek als meester fungeert zonder examen, welke is van der Burke.” Het getal „knechts” of bedienden was tweeëndertig. waarvoor zij eiken donderdagmiddag klokke drie vizitatie moesten doen. De apotheker mocht niet getrouwd zijn, had 600 salaris en 100 toelage, waarvoor hij den winkel met toebehooren schoon hield. De eerste is Pieter Chataigné, gewezen eerste meester-apotheker van het veldhospitaal. Hij deed den eed zeven mei 1749. Wenschende in het huwelijkshulkje te stappen, nam hij tegen 1754 ontslag, deed examen bij het gild of collegium pharmaceuticum, dat van éen november 1661 tot dertig mei 1806 zitting hield in de gildekamer op de Prinsegracht naast de Waag, en begint een eigen zaak. Adam de Bley, zijn opvolger, overleed in 1760. Elf februari werd, telkens voor zes maanden en later voor ’n jaar, benoemd Adriaan Rottermont, die in 1781 ontslag vroeg. Zestien februari trad op Anthonie Christiaan van der Burgh; hij was gezel a f 300 bij zijn voorganger en ongeexamineerd1) hij overleed in december 1809. Den derden van louwmaand ’10 benoemden burgemeesteren Egbertus de Langen (f'77), die den twaalfden examen deed voor de departementale commissie van „Maasland”. Met ingang van éen October ’62 op verzoek eervol ontslagen, benoemde de gemeente raad den twaalfden augustus bevorens, den heer Gerrit de Man, die, eveneens op verzoek eervol ontslagen, éen juni 1903 is vervangen door den heer Anne Hielke Schirm, vier entwintig maart van dat jaar door den raad der gemeente benoemd. De apotheek is in ’44 verplaatst naar Laan 5, thans hoogere burgerschool voor meisjes; éen juli ’81 voor-

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1905 | | pagina 29