||_J 294 D. Blok. c. 1870. IETS OVER DEN HAAGSCHEN BOEKHANDEL, ENZ. worden bij het Fransche leger. Later, in 1815, trad hij in Nederlandschen dienst. Zijn oudste zoon, de bekende David Blok, werd geboren in 1823 en voegde bij zijn liefde voor oude boeken die voor de politiek. Hij,, in 1904 overleden, in de laatste jaren met een stal in de Oudemanhuispoort te Amsterdam staande, had in zijn tijd veel invloed. In 1848 raadde hij Koning Willem II aan het Ministerie te ontslaan. In 1872, tijdens de feesten ter herinnering aan de inneming van den Briel, organiseerde hij een anti katholieke demonstratie. En tot zijn boekhandel, in het Groenendal- straatje, vonden zelfs vreemdelingen den weg. Hij had te weinig geleerd; anders had hij, zonder twijfel, een eerste plaats ingenomen. Hij had de flair voor boeken, doch kende ze niet, genoeg. Eens kwam hij b.v. bij een bekend boekhandelaar met een ex. van v. d. Donck’s Beschrijving van Nieu- Nederland, een der zeldzaamste boekjes over New-York.. ,,’t Is zeldzaam”, zei Blok, „en ik mot er veel geld voor hebben”.„En hoeveel dan”, vroeg de boekhandelaar. ,,’k Mot er zestig gulden voor hebben” zei Blok. En toen daarop de ander kalm tegen zijn kassier zeide „Och, mijnheer K., geef Blok zestig gulden;” toen jammerde Blok: „Gheef het me terug, gheef het me terug. Ik bin in de bijt!” In 1877 meende hij op grooter schaal te kunnen optreden. Hij huurde een huis op den Stationsweg No. 3 en gaf twee catalogussen uit, op eigenaardig leuke wijze geredigeerd, en zooals op den titel van den eersten staat „zonder weten schappelijke kennis gerangschikt”. In de voorrede zegt

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1905 | | pagina 307