33° ENKLE BLADZIJDEN UIT DE GESCHIEDENIS, ENZ. „Hooge Mogende Heeren, Zie bij Aitzema, de Herstelde Leeuw, bladzijde 128. -) Zie als boven, bladz. 539. Sessie geopend van weegen Hollandt, bij monde van den 74-jarigen Raadpensionaris Jacob Cats, met de volgende woorden: „Godt Almachtig sij eeuwichlyck gelooft ende gedanckt dat dese solemnele Vergadering mach werden gehouden in een plaetse daer eertijds den Coning van Spaignen /s afgeswooren, syn jock verworpen, ende de gronden van de Vryheyt deser Landen syn geleyt, daer de Trophëen ende Zegen-teeckenen van de Victorie by den goedertieren Godt aen desen Staet van tydt tot tydt ghenadelyck verleent over yders Hooft syn swevende, deselve Godt moet Hertgrondelyck gebeden wesen syn segenende Handt over desen Staet van eeuwe tot eeuwe te willen continueren ende denselven meer en meer te begenadigen.” i) En op maendach den sisten Augustus van dat zelfde jaar die vergadering sluitende met eene Rede van afscheyt,2) herdacht Cats nogeens „de Vendelen, Wimpels, Vlaggen en Cornetten boven onse Hoofden swevende als Zege- teykenen van de Victorien, en die oock yder verwecken tot rechte Dankbaerheyt, over soo menichvuldige weldaden van tijdt tot tijdt genooten. D’Oogen om hooge slaende tot in het verheven dack van dese aensienlycke plaetse, Soo wert bevonden, dat aen alle de Balcken, ribben, latten ende ander hout daer omtrent, niet een Webbe van Spinne-koppen en wordt bevonden, synde al het opgemelte werck suyver van soodanige Vuyligheden. Welnu evenals voor die kap bizonder hout is genomen dat vrijblijft van dergelijke vuiligheden”, zoo hebben

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1905 | | pagina 347