26 EEN EEUW GENEESROMMEL. t) Hij vestigde zich te Ginneken en stierf te Amsterdam op drieëntwintig mei 1901, oud zevenenveertig jaar. L. W. van der Sluys in ’98 vervangen door arts E. A. Keuchenius en deze in 1904 door dr C. M. Mol. De naam der stichting is een toewijding aan Koningin Sophie (f ’77). Dr J. C. van Dooremaal (f ’93) behandelde en dr M. J. Bouvin behandelt geheel belangeloos de ooglijdertjes. Het hoofdcomité der „Nederlandsche vereeniging tot het verleenen van hulp aan zieke en gewonde krijgs lieden in tijd van oorlog”, ingesteld bij besluit van 19 juli '67, Staatsblad '69 210, anders gezegd het Roode- kruis, zetelt in Den Haag, Langevoorhout 6, het page- huis van Willem V, toebehoorende aan H.M. de Koningin. Het behartigt de belangen der geheele vereeniging, die, Indië buiten rekening gelaten, in ons land ruim zestig plaatselijke afdeelingen en een dertigtal correspondenten telt. De haagsche belangen worden verzorgd door twee zelfstandige afdeelingen, ’n vrouwen- en ’n mannen comité. Het eerstgenoemde werd als afdeelingder vereeniging erkend tweeëntwintig februari ’68. Het is de eerste plaatselijke afdeeling geweest, in Nederland opgericht, ’t Heeft ’n „Tehuis” voor ziekenverpleegsters en onder z’n beheer het corps pleegzusters van het nederlandsche Roodekruis. Eerst gevestigd in de Balistraat 63 67, werd het in 1900 overgebracht naar de Janvannassaustraat 112, waar gebouwd is ’n zusterhuis met chirurgiesche kliniek, directrice mejuffrouw G. Beynen. Wijlen H.M. Koningin Sophie was sedert de oprichting Beschermvrouwe van het comitéook de Koningin-moeder heeft dien titel wel willen aanvaarden. Eerevoorzitteresse is de oudvoorzitteresse mevrouw de douairière N. G. van Willes Janse van Zoutelandevoorzitteresse m'evrouw de Gravin van Rand- wyck Baronesse van Hogendorp.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1905 | | pagina 34