EEN EEUW GENEESROMMEL. 27 Het mannencomité is als afdeeling erkend negenentwintig februari ’68. Het heeft zich een aantal jaren gewijd aan de practiesche en theoretiesche opleiding van zieken verplegers, in ’n tijd, dat aan dergelijke opleiding minder aandacht en zorg werd geschonken. Sedert zijn de toe standen veranderd en nu ook het vrouwencomité zich meer in het bijzonder toelegt op practiesche zieken verpleging en in verband daarmede heurlocalen beschikbaar heeft gesteld voor wondbehandeling en voor'n tlieoretischen cursus onder de leiding van deskundigen, bepaalt het mannencomité zich, behalve tot instandhouding van z’n afdeeling, in hoofdzaak tot het onderhoud en de verzorging van het materieel, dat het, ook van het hoofdcomité, onder z’n beheer heeft in het magazijn, Prinsegracht 34, (de stal van Onderwater), alwaar ook bestuur en comité vergaderen. Het voormalige magazijn van het hoofdcomité, Zuidoostbuitensingel 185, is in 1900 verkocht in verband met het nieuwgebouwde perceel in de Janvannassaustraat, waaraan ook ’n magazijn voor het materieel is toegevoegd. Gedurende den oorlog in Zuidafrica ondervond het hoofdcomité van de beide afdeelingen veel steun en mede werking; de collecte in november ’99, ten behoeve der Roodekruis-ambulances voor het oorlogsterrein, bracht op de belangrijke som van 14 161.365. De bezoeker van het magazijn verzuime niet de aandacht te vestigen op de verbanden, de (draag)baren gezegd brancards, de tenten enz. van colonel C. de Mooy, oud-dirigeerend officier van gezondheid O. I. L. Uiterst eenvoudig en doelmatig vervaardigd, wekken zij de bewondering van den onbevooroordeelden des kundige. Met algemeene stemmen is hem dan ook toe gekend de Tilanus-medaille door het Genootschap ter bevordering der natuuur-, genees- en heelkunde te Amsterdam, in de jaarlijksche algemeene vergadering

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1905 | | pagina 35