388 ENKLE BLADZIJDEN UIT DE GESCHIEDENIS, ENZ. Die aankoop van de Erven van genoemden Prins had plaats in 1899 voor fl. 350.000, waarop dat gebouw werd ingericht in 1900 1901 tot Hof, Rechtbank en Huis van Be waring, hetgeen fl. 370.918.— gekost heeft. niet onder-kelderde achtergedeelte der Zaal dichter opeen te stapelen. Ook de overwelfde kelder-hal onder de Gerechts-zaal bleek gevaarlijk gescheurd, en reeds op verschillende plaatsen te zijn gestut en verankerd en vroeg mede dringend afdoend herstel, doch ook dit kon niet plaats hebben, alvorens het Hof goed vond tijdelijk andere lokalen te betrekken, waartoe het weinig genegen scheen, en eerst nadat het paleis van Z. K. H. wijlen Prins Frederik staande op het Korte Voorhout door de Regeering was aangekocht en geheel was ingericht en verbouwd, vond het Hof goed zijnen eeuwen ouden verblijf-zetel te verlaten en kwamen dus het Rol-gebouw en het gebouw bezuiden de Hof-zaal eindelijk vrij. De Minister van Waterstaat en zijn Afdeelings-chef Koster, hadden zich dus met de restauratie der Grafelijke Zalen niet weinig last en zorg t’huisgehaald; sedert 26 Juli 1897 had de Heer C.Lely echter de ministers-taak en daarmede al die last en zorg van den Heer van der Sleyden overgenomen, doch juist al die moeielijkheden en bezwaren, zij werkten blijkbaar animeerend; zoowel de Heer Lely als de Heer Koster, zij kwamen zich voortdurend persoonlijk van alles overtuigen, zij kregen belangstelling in en ijver voor de zaak en aan beider doortastendheid is het inderdaad te danken, dat ten slotte alle moeielijkheden werden overwonnen, en dat van toen af, de restauratie naar eisch kon worden doorgezet. Was daarvoor op de begrooting voor 1898 feitelijk nog niets uitgetrokken, en werd in dit jaar uit het onderhoud der Landsgebouwen daartoe slechts fl 2000 beschikbaar gesteld, op die van de

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1905 | | pagina 411