A°. ENKLE BLADZIJDEN UIT DE GESCHIEDENIS, ENZ. 422 A°. 1432. Bourgondie A". 1436. Ao. Ao. In de Groote Zaal wordt gehouden het feest van het Gulden Vlies en de sael ingericht om mine genadige Heere van sinen staet te (doen) houden. Den gden October was Jacoba van Beyeren overleden en werden op een daartoe be paalden dag „voir der zael, op ’t portael by Jan van der Mye ende Jan Ruyckrock ende noch twee aerbare mannen gedeylt den armen luyden, om Gode, also menigh als dair quamen, dair men off seyde datter wel varen XXVc, elc mensche ten mynste enen grote ende sommigen twee grote, nadat sij arm schenen.” Deze uitdeeling werd in den winter van 1437 ter gedachtenis aan Vrouw Jacoba herhaald. A°. 1437/8. Item, I boim, dair men die zuytpoirte van der zael mede toegrendelt. Ao. 1439 '40. Item, een grote dubbeld duer ghehouwen onder duer de muyr van die grote zael, ende daer offgaende trappen geleyt van dropstiens om aldaer wyn ende bier in den voirn. kelre te legghen. 1442 3. Item, een ganc van gecanten dropsteen, 6 nieuwe trappen gemaict ende 4 verlapt, dat men gaet int tridzoer van der groter zael en de die vloer van den tridzoer van nyewes gemaict mit nyewen dropsteen. 1444 5. Item, ene dore gemaict om een inganck te hebben van de zale int dritsoer. 1446 7. Item, an die trappe, dat men gaet uter groten zalen optie oude zael (Rol-zaal). Item, upt portael van die groter zalen, dat die rekencanier is, een scoerstien neder ge- legt cartelen gematst een welfsel ut-

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1905 | | pagina 445