424 ENKLE BLADZIJDEN UIT DE GESCHIEDENIS, ENZ. A°. I454/5- A°. 1456. A°. 1462. het Gerechtshof, van een hort te stofferen mit een hant dair men die huren in sien sal aan den Noirt toirn van die zael, daer die hure clock in hanghet. aen die zuytzyde teynden uuyter Zael gaet. Item, Dire Florys betaelt ’t stofferen van een groot huerwerckdat in die grote Zael pleecht te staeneerst dat viercante, dair die hueren op staen mit IIII evangelisten ende dat velt getinteleerd. Die canten geleyt van scoen root ende ge- tinteleert van silver; dair op dat middelste rondeel mit die firmamenten ende een wolck van silver, dair ront om gemaict; dat bort, dat dair after an sluyt van asuyr ende dair wokken opgetogen. Die sonne int vuur vergult van een goutsmit ende die maen vergult ende half van asuyr. Dat mannegen, dat die hure slaet, van zwart verguld laken gemaict. X. IK X s. A0. 1455/6. Item, upten wendelsteiger II doren, die een staende alsoe men van deselve wendelsteiger in de voije an die noirtsyde van der Zael gaet, ende dander neffens dairan, om tbescut van de wynde ende oic die kindren als die voirsz. wendelsteiger open is niet lopen en souden opwairt toten oirloge. 3 Mei. Hertog Philips viert het feest van het Gulden Vlies in de Groote Zaal. A0. 1460/2. Item verrieres (horden) die voir die glaze geset syn op die grote Zaal, omdat men die glaze niet stucke kaitsen en soude. 4 September. Karel de Stoute bepaalt bij reglement de werkkring van „Het Hof van Holland”. A°. 1464/5. Item, Aen Claes die scilder

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1905 | | pagina 447