ACTE VAN REDEMPTIE VAN ’1' BOSCH VAN DEN HAGE. 45° consequentelicken tot bederft’enisse van Gasthuysen, Heilige- geestarmen, Wees- en Leproeshuysen, ende andere mise- rablen binnen denzelven Haege staende ende onthoudende, als op te huysen aldaer gerent ende gehypoteecqueert zijnde tot groote merckélicke sommen jaerlicx, met meer andere redenen van beswaernissen, zoe wel by monde als in de voorsz. scriftelicke remonstrantie verhaelt, versocht hebben, 't voorsz. Bosch ende Warande met eenige gereede penningen te moegen redimeren, doende tot dien eynde zeeckeren presentatie: Soe est dat Zyne Excellentie en de Staeten voorschreven op alles goet regardt genoemen ende rypelicken gelet hebbende, zoewel 't gundt tot vorderinge der voorsz. gemeene Saecke, als tot preservatie van de voorsz. Vlecke van den Haege, metten gevolge van dien, sonde moegen strecken, bewegen wesende tot der voorsz. thoenders ernstelicke versouck ende bede, metten selven Suppoesten ende Magistraet van den Haege geaccordeert hebben, ende accorderen mits desen, dat mits bij den voorsz. thoenders, in den eersten den voorsz. Staeten voer de redemptie van ’t voorsz. Bosch ende Warande remitterende ende quytscheldende, gelyckzyluyden verclaeren te remitteren ende quytschelden mitsdesen, de Clocken uuyten Haege by den voorsz. Staeten doen haelen, bedraegende ontrent ter somme van vijftien-hondert Carolus guldens, zonder daervoercn tot eeniger tijdt, den voorsz. Staten yet te moegen eysschen, ende voorts belovende, gelyck oeck die voorsz. Verthoenders bij desen beloven, dat de leeninge van penningen gedaen in handen van Mr. Heijnderick Meyster in den jaere LXX1I lestleden tot behouve des gemeen Lants, blyven zal in sulcken staete ende surcheantie, als die jegenwoerdelicken wordt gehouden, sonder dat by dengheenen, die in den voorz. jaere eenige penningen als voeren sullen hebben geleent, staende desen oerloeghe ende troublen, ’t voorz.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1905 | | pagina 473