Acte van redemptie van ’t bosch van den hage. 451 gemeen Landt daervan eenige restitutie sal moegen worden geeyscht, ofte dezelve ter oersaecke van dien den gemeenen Staeten moyelicken ofte lastich sullen mogen vallen jende dat bovendien die voorscreven Suppoesten ende Lidtmaten van dien, mitsgaders die voorsz. Magistraet van den Haege, den voorsz. Staeten tot des gemeen Lants behouff, aen baeren ende gereeden gelde opleggen ende betaelen sullen die somme van duijsent Carolus guldens eens welcke somme zyluyden volgende dijen denzelven Staeten op huijden promptelicken aengetelt ende opgeleijt hebben. Zijne Excellentie en de Staeten voornoemd den voorz. Suppoesten ende Magistraet vastelicken wederomme belooft hebben ende beloven by desen, dat ’t voorsz. Bosch ende Warande van den Haege daermede blijven sal geredimeert ende geaffecteert, dat men 't selve tot geenen tijden, uuijt wat saecke van necessite oft noot ’t selffde soude moegen geschieden, en zal mogen vercoepen omme offtehouden ofte doen offhouden, ten behouve van de gemeene Saecke ofte andersints, ende dat men niet en sal geheugen ofte gedogen ’t zelve te geschieden, behoudelick ende wel- verstaende, dat ‘t voorsz. Bosch ende Warande van den Haege sal blijven tot alsulcken gebruijck, ende service als ’t van ouden hercommen heeft gestaen, ende dat by kennisse van die van de Reeckeninge ende den Rent meester Generael van Noorthollandt naer ouder gewoente. Gedaen tot Delft' den XVI Aprilis XVc sessent zeventich ende was ondergeteijckent Guillaume de Nassou. Onder stont gescreven Ter ordonnantie van de Staeten, by my, onderteyckent C. de Rechtere. Hebbende opgedruckt Zijne Princhelycke Excellentie groot Segel, ende daerbeneffens ’t Segel van de Staeten van Hollandt.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1905 | | pagina 474