X <6o DE HAAGSCHE SCHILDERKUNST IN DE I9E EEUW, 7 Louis Meijer. van van Van den Berg op de Houtmarkt; dat van Van de Sande Bakhuijzen op de Nieuwe Haven en het atelier van Louis Meyer, den destijds vermaarden zee schilder, op de Paviljoensgracht. Een aanstaand schilder moest per se bij een of anderen meester in de leer, waar hij op den dag, onder leiding van den ervaren artist, arbeidde en kopieerde, om des avonds vlijtig ter Academie zich naar het antiek pleister of het levend menschbeeld te oefenen. De groote en eenige Bosboom vertelt het eveneens in zijne voor ons kostbare autobio graphic„In de jaren, dat ik mij oefende in de klasse. Met grooten ernst hield hij de klassieke traditiën in eere en uit zijn atelier zijn eenige schilders voortgekomen, die aan het samenstellen van geschiedkundige tafereelen, althans aanvankelijk, hunne krachten hebben gewijd. Tot zijne leerlingen behoorden Johan Kachel, Paul Tétar van Elven, P. van der Laar, M. van der Schaft, Danker Valkenburg, Tom Cool, Taco Scheltema, W. de FamarsTestas,Ph. Sadée, H. A. van Trigt, Johan Gram, J. de Weijer. Dat atelier op de Hout markt was alom bekend, en het teekent de gewoonten van dien tijd, dat men toen vijf ateliers had, waar tal van toekomstige artisten onder leiding van den meester teekenden en schilderden het atelier van Bart van Hove boven den schouwburg in het Korte Voorhout; dat Schelfhout op de Koninginnegracht; het atelier Van den Berg op de Houtmarkt; Sande Bakhuijzen op de Nieuwe Haven van

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1905 | | pagina 71