Th. MORREN. Maart 1905. De Bijdragen en Mededeelingen over 1905 zijn evenals verleden jaar uitsluitend gewijd aan de geschiedenis van den Haag en de Hagenaars in de XlXe eeuw. Alleen de Heer Peters treedt in zijn artikel over de restauratie van de Groote Zaal in retrospectieve beschouwingen en geeft in zijn bijlagen een overzicht van belangrijke feiten van de vroegste tijden af tot heden. Aan het slot wordt de in den laatsten tijd veel besproken acte van redemptie van het Haagsche bosch medegedeeld. Enkele artikels zijn bijgewerkt tot op heden, anderen loopen slechts tot 1900. Ik vestig er in 't bijzonder de aandacht op dat o.a. de artikels van de Heeren J. Ch. Blok, Joh. Gram, L. de Haes en Mr. Dr. A. H. H. Struycken reeds in 1901 door mij zijn ontvangen en sinds dien onveranderd zijn gebleven. De artikels zijn evenmin als verleden jaar in eene systematische volgorde geplaatst. De reden hiervan heb ik reeds in mijn voorwoord van den vorigen bundel ontvouwd. Eenige bijdragen, die wegens plaatsgebrek moesten blijven liggen, zullen in den bundel over 1906 worden opgenomen. Inmiddels zijn de aan de geschiedenis van Den Haag in de XlXe eeuw te ontleenen onderwerpen nog niet uitgeput. Het zal mij dan ook bijzonder aangenaam zijn, indien de belangstelling van onze medeleden, die zich tot behandeling van die onderwerpen aangetrokken mochten gevoelen, uit nieuwe bijdragen zal mogen blijken. Intusschen aan allen, die aan dezen bundel hebben mede gewerkt, mijn oprechten dank.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1905 | | pagina 7