en J. B. 78 In eene stad, waar verreweg de meeste kunstschilders heen stroomden, vormde zich als van zelf een vereenigings- punt dezer bentgenooten. Bescheiden en nederig kwam een klein aantal Haagsche schilders op 13 Januari 1847 bijeen en stichtte een Genootschap, dat de kunst bevorderen wilde door het teekenen naar gekleed model en het geven van kunst beschouwingen. Men doopte de jonge spruit: Pulchri Studio (Aan de beoefening van het schoone) en verkoos een be stuur, bestaande uit de heeren B. J. van Hove, Voorzitter, H. Michaël, Secretaris, J. Bos boom, Penningmeester, Huib. van Hove en R. Craeyvanger, commissarissen voor de teeken- avonden, L. Hardenberg en J. Weissenbruch, commissa rissen voor de Kunstbeschou wing. Bijna al de toenmalige traden als werkend of kunst- van den Berg, J. van den DE HAAGSCHE SCHILDERKUNST IN DE I9E EEUW. R. Craeyvanger. schilders in den Haag lievend lid toe: (J. E. J. Drift, J. Ehnle, J. C. d’Arnaud Gerkens, J. F. Hoppen brouwers, H. F. C. Ten Kate, Ch. Leickert, J. Stroebel, P. G. Vertin en A. Waldorp als werkende leden. A. Schelfhout, P. M. Brouwer, J. H. van de Sande Bakhuyzen, C. L. W. Dreibholtz, J. Moerenhout, C. ’t Hoen, J. B. Weenink en J. B. van der Hulst als kunstlievende leden). En even als de stadhouders in vorige eeuwen bij velerlei gelegenheden de ingenomenheid van het huis van Oranje met de confrérie Pictura getoond hadden, zoo aan vaardde ook Z. M. Koning Willem II op 22 April 1847

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1905 | | pagina 89