io6 DE GEVANGENPOORT. hadden echter kort te voren een ander stukje uitgehaald in tegenwoordigheid der drie jeugdige dienstmeisjes Maryke Laurens, hare zuster Liesbeth en Maryken Govertsz., oud respectievelijk omtrent 16, 14 en 16 jaren, dat minder voegzaam was, maar overigens toch vrij onschuldig afliep. Marijken Laurens gaf daarvan de volgende lezing „Verclaert naer waerheyt, dat daegs voor Drie Coningen avont laetstleden op de Ridderkamer comende, werden veel oneerlyke propoosten gebruickt by den Burgemeester Vlooswyck ende Maerten de la Flye, gegyzelden, ende Adam van Opperveldt, gevangen, ende sy deposante was gaende naer de Vrouwecamer, om aldaer de beddens van de voorschreven Vlooswyck ende De la Flye te maecken met Mayken Govertsz., mede dyenstmaecht, de voor schreven drye personen haer syn naegevolcht ende nae dat sy deposante het bedde van de voorschr. De la Flye hadde gemaect, heeft dese haer op het selve bedde geworpen ende is selffs op haer lyff gevallen, sonder te weten off hy daerop is gestoten off dat hy daerop van ’t selffs is 'gevallen, maer dat sy deposante, ’t selve bemerckende, hem heeft gecrabelt ende aent syn baerdt getrocken, sulcx dat hy syn hooft achterwaerts trock, ende dat ter selver tydt de caerse, dye de voorschr. Mayke Govertsz. was houdende (om uyt de Vrouwecamer nae beneden te gaen) by de voorschr. Adriaen van Opperveldt is uytgedaen, ende dat Vlooswyck daer nae den voorschr. La Flye van haer lyff trock, sonder dat den selve La Flye haer oneerlyck heeft aengeraeckt, doch nyet wetende, wat syne meninge ofte intentie is geweest te doen”. Nadat zij was opgestaan had Van Vlooswyck La Flye op het zelfde bed gestooten en gehouden, zoo ’t scheen om den laatste van haar af te houden. Toen haar later was gebleken, dat ook haar zuster daarna op

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1906 | | pagina 114