i6o DE GEVANGENPOORT. den Drossart van den Hove”, de logées zal wel op de en te brood te zetten, zekere Blankfort 4 weken, het hem vertoonde stuk boor Slechts kort geleden had hij een gat ontdekt, doch achtte zich niet „verobligeert” zulks aan den cipier mede te deelen. Aan de breuk, meende hij, kon men wel zien, dat het gat gemaakt was van de andere zijde. De instrumenten voor de kanarie- kooi bestonden alleen uit een „boortje”, van een duim lengte, zoo dik als het koperdraad. Alle stukken voor de kooi had hij onlangs van een timmerman ontvangen, op maat, zoodat hij ze alleen in elkander paste. Van Joncks breken had hij nooit iets bemerkt, wel dat hij erg stommelde nu en dan, wat deze had gezegd, „was stampen, om zijne voeten te warmen”het gat, later ontdekkende, had hij er twee „riggeltjes” voor gemaakt, om zijne boeken op te zetten, nadat hij eerst het beschot daarvoor had stuk getrokken en de brokken aan de meid gegeven, zeggende „dat het brandhout was”. De instrueerende Raden besloten op 24 Juni tot scherpe straf; men had gaarne willen weten, hoe dit bij den Hoogen Raad zoude worden opgenomen, maar ten slotte besloten zij toch over deze straf „in den vollen Raede nader te laten delibereren”. Op 16 Juli namen zij met algemeene stemmen het besluit „beijde deze persoonen int aensien van alle gevangenen te laten geesselen ten overstaen van Die gratis-voorstelling voor binnenplaats gegeven zijn. Bovendien werd nog op 24 Juli besloten Jonck 8 dagen te water en Lauwerwal 14 dagen tevens in het giool. Kort daarna poogden de gewezen pachter Joost van der Netten en denkelijk ook de gegijzelde Johan van Gendere, in den nacht van 9 op 10 Sept, van de Poort te ont snappen. Zij dachten over de Plaats te vluchten langs een ladder, terwijl beneden bij de Poort twee of vier paarden

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1906 | | pagina 166