DE GEVANGENPOORT. J73 was niet schitterend. Zoo b.v. ’s middags en ’s avonds op 17 Maart: knollen en vlees, ’s avonds: (sassenero); 18: schelvis, (sala); 19: roo kole, (broodsop); 20: rijst en vlees, (soete melk); 21: witte boonen met kaarssmeer, (karmelk); 22: (bezoek van moeder); 23: roo kool int water, (slaa en 2 eijeren)24: groen errete, (niet); 25: cabelauw, (niet); 26: schelvis, (2 gebraan appele)27: rijst en vlees, (soete melk)28spenagie, (slaa)29 savoij, (een eij en sassenero); 30 groen errete met worst, (niet); 31 Maart: roo kool, (niet); enz. enz. Niet alleen op deze getuigenissen nu oordeelde de Proc.-Gen. tegenover het Hof het blijven van den cipier in zijn ambt ongewenscht, maar vooral ook omdat b.v. „voorn. Steven van Braxhoofden sigh selven sedert een geruijmen tijdt herwaerts heeft verloopen in den dranck en bijsonderlijck in den morgendranck, soodanigh dat den Proc.-Gen. den voorn. Steven heeft gesien tot diversche malen seer onbequaem, hebbende de ervarentheijt geleert, dat van diegeenen, welke haer daerinne vergeten hebben gehadt, seer weijnige sijn te rugge gecomen”. Het Hof beaamde dan ook deze zienswijze ten volle, en deed hem op 3 Mei vervangen door Cornelis Van Baten. Van de vermelde klagers blijken in de Resolutiën, behalve zekere Van der Burg, die nog gepoogd had kort te voren uit te breken, Verdonck en Kloppert sinds 26 Aug. 1711 op de Poort te zitten. Te Delft hadden zij een moord gepleegd in het „Beterhuis”, wat de veroordeeling voor beide eersten ten gevolge had „om met het zwaard boven het hoofd op het schavot voor het stadhuis te Delft te staan” in tegenwoordigheid van Kloppert, benevens veroordeeling van alle drie tot tuchthuisstraf gedurende een ruim aantal jaren. Lang niet streng genoeg, dacht de Proc.-Gen., die

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1906 | | pagina 179