i79 DE GEVANGENPOORT. Op 1 C. P., no. 7. 2) C. P., no. 5. zich zoo goed mi hem roepende vermoorden Gelukkig geworden en had zich, Jantje meester gemaakt, steun had verkregen van de wonden niet geweest te zijn, hoewel op de chirurgijn en de medicinae dokter niet minder dan „zeven" wonden constateerden, t.w. 2 in den buik onder de korte ribben, omtrent 2 vingers breed, ter linkerzijde diep „penetrerende”; nog 2 op de linkerdij; een vijfde beneden ’t schouderblad aan de linkerzijde; de zesde op de linkerbil, beiden niet diep „penetrerende”, en eindelijk de 7de Op Je rechterhand, dwars door „passerende”. L) De wonden schijnen vrij wel het algemeen verloop van dezen aanslag aan te duiden. Verder blijkt omtrent deze zaak niets bijzonders. De Hooge Raad vorderde het gebezigde mes van den cipier op, dat nu terstond op den 2gsten door het Hof zelf van hem werd afgeëischt. het scheen. Genoegelijk hadden zij den 28ste11 met elkander zitten praten na tafel tot bij elf ure, vervolgens het licht uitgedaan en zich ter ruste begeven. Hartendorp was niet in slaap geraakt, de laatste dagen aan over spanning onderhevig zijnde, denkelijk wegens de weinige voortvarendheid, waarmede zijn zaak behandeld werd en over de harde woorden welke hem nu en dan door Ter Veen werden toegevoegd. Tegen half een nu begaf hij zich naar de bedstede van Ter Veen en stak hem herhaaldelijk met diens eigen mes, waartegen deze in zijn slaapdronkenheid ogelijk had verweerd, o.a. ook nog tegen „Jantje! wat wil je doen, wil je mij was toen Crombergh wakker al worstelende, van dit brave waarna hij, op zijn bellen, den cipier. Doodelijk schijnen 2 November 1 Mei 1714 2) was de cipier wederom getuige

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1906 | | pagina 185