245 en speuren toch steeds de Ook de hierna te noemen nummers zijn alle op de teekening in de betreffende lokalen aangegeven. PALEIS BUITENRUST. dat men ondanks snuffelen plank mis kan slaan. Buitenrust bestaat uit acht aaneengekoppelde gebouwen en eenige (onder Koning Willem II gemaakte) uitbouwsels. Deze acht gebouwen zijn aan de buitenzijde te onder scheiden door hun verschil in hoogte of door den vorm der daken. Zij worden hierna aangeduid door de letters A tot H. A, het middengebouw, bevat op de benedenverdieping de lokalen op de teekening genummerd i, 2, 3, 4, 5, 7, 8 en 34; de bovenverdieping bestaat uit de lokalen op de teekening genummerd 44, 45, 49, 50, 51, 52, 59, 63 en 66. Het is vrij zeker uit den aan beide einden van dit gebouw afgeschuinden (techn. afgewolfden) vorm van het dak en uit de aan den achtergevel nog bestaande hoek- pilasters, op te maken, dat het middengebouw oorspronkelijk rondom vrij heeft gestaan. De beide hierna te noemen vleugel- gebouwen B en C, ter weerszijden van het voorplein zijn wel van gelijke hoogte als het gebouw A, doch werden later aangebouwd, zooals eensdeels blijkt uit hun afzonderlijke daken en ook uit de smalle dammen aan de einden van het zichtbaar gebleven gedeelte van den voorgevel van A, bij de aansluiting van de gebouwen B en C. Ook de thans vrij zonderlinge plaats van de beide pilasters aan den voorgevel, wijst er op dat die gevel gedeeltelijk door de vleugels B en C is ingebouwd. Een en ander is te zien op de afbeelding van den voorgevel op blz. 43 van het artikel Morren.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1906 | | pagina 251