247 76, bestaande tusschenver- een binnenplaats (40), gelegen de eene en de gebouwen C dit gebouw in Jt oog, van het gebouwen- PALEIS BUITENRUST. 2 lokalen, 71 en een uit dieping. Uit de afscheiding door tusschen dit gebouw aan en E aan de andere zijde, en ook uit het verschil in hoogte met de aangrenzende nog te noemen gebouwen G en H, zoowel als uit het van de overige gebouwen eenigszins afwijkend karakter van den bouw, volgt vrij zeker dat het gebouw F geheel vrij heeft gestaan en dus waarschijnlijk een der oorspronkelijke gebouwen is, later verbouwd en daardoor onherkenbaar geworden ten opzichte van zijn vroegere bestemming. De onderstelling dat hier het boerenhuis heeft gestaan, is dan ook niet meer dan een onderstelling. Tusschen de gebouwen A, C en F ingesloten en gedeeltelijk daarmede saamgebouwd, staat het gebouw G, bevattende, beneden, de lokalen 15 en 32, en, boven, de lokalen 46, 47, 69 en 70. Aan de tuinzijde springt ook van dat het een afzonderlijk onderdeel complex uitmaakt. Het gebouw H, bevattende de lokalen 19, 20, 41, 42 en 43, alsmede de reeds genoemde uitbouwsels 6, 9, 10. ii, 16 en 35, voltooien het geheel. Zonder twijfel is het gebouw H als een afzonderlijk deel te beschouwenhet bestaat uit één verdieping, de vloer ligt eenige treden lager dan die van het gebouw F. Als vrij zeker mag worden aangenomen dat dit gebouw niet tot een der drie oorspronkelijke huizen behoort. Het is met zijn aangrenzend afdak, gebouwd over de Beek van Zorgvliet, welke overbouwing niet behoefde te geschieden toen er nog ruimte in overvloed was om de beek vrij te laten.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1906 | | pagina 253