DE GEMEENTE REINIGING. 2yO dieren, waarna de Bovenstaande beknopte omschrijving der onderdeden zal vermoedelijk voldoende zijn, om daarmede de organisatie van den dienst in hoofdzaak, voor te stellen. De enkele volgende bepalingen kunnen nog tot aan vulling dienen. Behalve ambachtslieden, staalwerkers en vegers, die op meer gevorderden leeftijd worden aangenomen, doch niet boven de 35 jaren, komen de werklieden op 15 a 16 jarigen leeftijd in dienst, en doorloopen daarna, bij goed gedrag en geschiktheid, achtereenvolgend de boven genoemde afdeelingen. tot voerman voor het ophalen van huisvuil, waarmede zij hun baton de maréchal hebben bereikt. gevestigd in de Westduinen te Scheveningen, waarin per jaar -t~ 100.000 K.G. vleesch wordt verwerkt. Voor de bewerking wordt eene cilindervormige ketel, met dubbelen wand (zoogenaamd spouwwand) gevuld met de bovenbedoelde bestanddeelen van ketel pneumatisch gesloten wordt. Vervolgens laat men in den ketel, gedurende 5 a 6 uren, stoom toe van 150° C., waardoor al wat schadelijk is vernietigd wordt. Hierop volgt eene vetafscheiding, waarbij het vet, door stoomdruk uit den ketel verwijderd wordt en de vleeschbrei alleen overblijft. Om dien vleeschbrei te drogen, wordt stoom toegelaten tusschen bovengenoemden spouwwand, onderwijl de ketel in roteerende beweging wordt gehouden, zoodat het vleesch niet alleen gedroogd, maar tegelijk tot poeder wordt gewreven tusschen den ketelwand en een zwaren ijzeren cilinder in den ketel. Het vet wordt verkocht voor verschillende doeleinden en de vleeschpoeder meer in het bizonder voor voeding van visch, varkens en honden en ook voor meststof.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1906 | | pagina 276