en vervoerd Jan van eerste verband overleed. DE JURISDICTIE-GESCHILLEN, ENZ. 313 bepaalde De Baljuw, die het eerste bericht kreeg, spoedde zich Van Son, bezag het lijk en plaatste het te bewaken. Maar Procureur kennis October 1690 met hunne secondanten naar het Haagsche bosch, waar nabij het Huis ten Bosch een duel plaats had. Van Pierre kreeg een doodelijke wond aan den hals werd door zijn secondant Appel naar den Haag en gebracht in de woning van den stalhouder Son, alwaar hij onder het aanleggen van het naar de woning van er een paar dienaars bij, om bijna tegelijkertijd kreeg ook de van het gebeurde zoowel van den chirurgijn, die het verband had gelegd als van den Heer Hunneken, resident van Hamburg in den Haagde laatste verzocht tevens het Hof, om de zaak te vervolgen. Het Hof benoemde Raden Commissarissen om de zaak te onderzoeken en de lijkschouwing te doen plaats hebben en tevens dat vier dienaren van den Procureur-Generaal zouden worden aangewezen, om het lijk te bewaken, uit vrees, dat de Baljuw het in stilte zoude weghalen. Toen de dienaars van den Proc.-Gen. ten huize van Van Son aankwamen, en bevonden dat de Haagsche dienders niet genegen waren, hun post bij het lijk te verlaten, zond de Drossaard nog meer dienaren derwaarts, die nu met hun reeds vroeger aangekomen kameraden de Haagsche dienders feitelijk dwongen, om de kamer te ver laten, hoewel zij zich toch in het huis bleven ophouden. Tevens werd de Baljuw op het Hof ontbodenhet schijnt, dat men in dit geval al bijzonder beangst was, dat de Magistraat de lijkschouwing zoude doen verrichten en de zaak onderzoeken. De Baljuw kreeg de aanzegging dat hij onbevoegd was om de zaak te vervolgen, zoowel wegens den persoon van den dader en van den verslagene, als wegens de plaats waar het misdrijf plaats had gehad;

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1906 | | pagina 319