38i DE GOUDEN KROON Buuren, gewezen kastelein in het i Juli wonen in de van ouds logement „De drie Haasjes” in ’t die in de Haagsche Courant adverteerde dat hij in de drie Haasjes zou geven op 10 en 12 Mei redoute en bal waar in tusschenbeide door eenige Duitsche tooneel- listen, zijnde van het Amsterdamsche joodsche gezelschap, verscheidene vocale en instrumentale muziekstukjes zullen worden geexecuteerd. Entree voor heer en dame 6 st. HAAGSCHE KOFFIEHUIZEN. In 1801 was er verandering. J. C. Smit kastelein. Gedurende de Haagsche kermis bal en redoute op de bovenzaal, 6 st. voor een heer, dame vrij. De wijziging in de benaming der entrée is opmerkelijk. In 1804 was J. van der Hoeven castelijn en gaf Dinsdag, Donderdag en Zaterdag ’s avonds 9 uur dans partij. De prijs en de voorwaarde bleven onveranderd. In 1805 ging G. van Hof van Holland met bekende herberg en Hofpoortje. In 1830 kom ik de naam voor ’t laatst tegen. Mr. van den Bergh vermeldt „De drie Haasjes” als een plaats van samenkomst van politieke partijen, als een der hoofdkwartieren der Oranje-partij. kan ook op een eerbiedwaardigen ouderdom bogen. Wij .vinden in dc „mededeelingen" van 1901 dat in 1670 de Gouden Kroon gekocht werd door Dieuwertje van Abbenbrouck, wed. van Abraham van der Speek. In de Haagsche Courant van 1801 vinden wij een publicatie dat de „Gouden Kroon”, waarin sedert een reeks van jaren het logement en koffiehuis is geexerceerd

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1906 | | pagina 387