4°4 i) Zie Heiser, biz. 431 van dit opstel. HAAGSCHE KOFFIEHUIZEN. grond een groote geschilderde apotheose van Haagsche typen waarvan de bekende Hagenaar Kroon B op een schimmel de hoofdpersoon uitmaakte. Men noemde Hüpscher als de vervaardiger. Dat was toen natuurlijk in dien tijd een attractie. Dergelijke ongevraagde artistieke versieringen in café’s komen tegenwoordig hoogst zeldzaam meer voor. Daar zijn wij te deftig voor geworden. Ik herinner mij er uit den laatsten tijd slechts twee: In de biergrot in de Passage waar ongeveer 1886 eenige jonge schilders de wanden zaten te beteekenen tot groote ergernis van den eigenaar; zij kregen absolutie voor dit misdrijf tegen den gewitten muur, toen zij de beeltenis van den eigenaar zelf er op brachten, daarna verscheen de levensgroote figuur van den kellner en eindelijk kregen zij een vrij potje bier, wanneer zij de zaal verder wilden „versieren”. Jaren daarna zag men iets dergelijks in een koffiehuis op den Loosduinschen weg, waar zich eenige jonge schilders hadden neergezet. Die waren toen althans zooveel verder, dat zij een beter begrip toonden van wandver siering. Jan Heppener moet ook nog eens zoo’n kunstuiting hebben geleverd in den kelder van Legel onder het vroegere huis van Schröder op de Groenmarkt. Door een artistieke grap verwierf zich het café 't Hoen” aldus genaamd naar de eigenares, een historische ver maardheid. ’t Was ter gelegenheid van het officieel bezoek van eenige hooggeplaatste Japanners aan den Haag, die toen logeerden in Hotel Bellevue. Jan Heppener was er

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1906 | | pagina 410