HAAGSCHE KOFFIEHUIZEN. 419 ARNHEMSCH BIERSALON. stillen weemoed een blik werpen op het zoogenaamde „dooienbankje” waar een bekend oud kunstschilder en een even bejaarde horlogemaker ’s avonds hun krantje plachten te lezen onder presidium van een niet minder bekend groot-industrieel uit de Hoogstraat en steeds in gezelschap van een gele langharige hazewindalle plaatsen zijn ongemerkt door anderen ingenomen en zoo men niet opzettelijk zijn oude herinneringen te voorschijn roept is Linke gebleven wat het sedert een dertig jaar iseen rustig, deftig koffiehuis met een cachet van sociëteit. Hoewel niet in de 19de eeuw gebouwd, mag hier toch voor de curiositeit wel terloops vermeld worden de oud-Hollandsche taveerne achter Linke, met den ingang in de Gortstraat. Het was in die dagen van de restauratie van Linke’s bierhuis, dat enkele jongelui stroomeloos rondliepen en eensklaps, als bij toeval, in de Hoogstraat dat verscholen koffiehuis ontdekten, dat den naam droeg van „Arnhemsch biersalon.” Verscholen was het eigenlijk niet, want het nam gedeeltelijk de plaats in waar nu het „Maison de blanc” is (n“. 13) (de wapenschilder Lion had er zijn eerste atelier, een klein kamertje, naast de deur aan de straat) maar het trad niet op den voorgrond; die beminnelijke eenvoudige eigenschap is het steeds bijgebleven. De jongelui die er tijdelijk dachten te komen, gedurende de verbouwing van Linke, bleven hier komen om ja laten wij maar zeggen om de eigenaardige ontvangst. Want dit was hier nu maar niet zoo de eerste de beste gelegenheid.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1906 | | pagina 425