+45 van zou van ouds genaamd worden door In den omtrek van het stadhuis hebben wij enkele zeer historische koffiehuizen te vermelden, o.a. de Dolfijn en het Hof van Holland. In het Haagsch Jaarboekje voor 1898 2) vinden wij daaromtrent het navolgende „Van uit de groote Halstraat komende vinden wij Zie Van Lennep. Elisabeth Musch, biz. 30 e. v. -) Pag. 231. In 1865 was er een andere eigenaar de heer H. J C. Meijer, die zijn koffiehuis weder gewoon adverteerde als „Vos in ’t tuintje.” 1 December 1865 was er een buitengewone soiree musicale te geven door de familie RhoneSauvlet met medewerking van den komiek Emil Korn uit het stads theater te Hamburg. Wij vinden deze familie gecombineerd en afzonderlijk, zooals het met goede artisten-families meer gaat; zij doubleerde waarschijnlijk. Althans wij treffen de familie Rhone aan bij Kozel in de Molstraat en de familie Sauvlet ongeveer terzelfde tijd in het Zuid. HAAGSCHE KOFFIEHUIZEN. Van niet zoo wuften en muzikalen aanleg was „het Vliegend Paard” op ’t Smidswater. Dit Vliegende Paard heeft evenals de Leidsche Wagens vrijwel zijn ontstaan te danken aan den loop van markt- bezoekers van den Leidschen kant i). 1 Mei 1801 werd bekend gemaakt dat het stallen paarden en rijtuigen in de herberg Het Vliegend Paard gecontinueerd Philip Bosch. In 1831 was eigenaaar ’t Hooft; in 1837 van Haaf. Deze zaak heeft zich in den loop der eeuw zonder veel uiterlijke verandering op dezelfde plaats gehandhaafd.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1906 | | pagina 451