45i HAAGSCHE KOFFIEHUIZEN. van uit de Herfkens trok de zaak uit en stichtte een koffiehuis in de Prinsestraat, schuin tegenover de Pieterstraat, dat er als burgercafé nog bestaat. Na Herfkens kwamen de Gebr. Greeve en met hen kwam de verbouwing. Bij die verbouwing verviel de toegang Hoogstraat, en de tuin werd biljartzaal. Later kwam de zaak in handen van een exploitatie, die onder anderen om publiek te lokken nog een zij- toegang wist te verkrijgen van uit de biljartzaal naar het Halstraatje. Maar alle pogingen mochten niet baten het publiek, ook zijn gehalte werd minder, enom kort te gaan in hetzelfde perceel is thans een mode-magazijn gevestigd. De Gebr. Greeve die ik hierboven noemde waren later nog geruimen tijd pachters van de buffetten in „Seinpost.” Een van de Gebroeders heeft nog een zoogenaamd proeflokaal geëxploiteerd op den hoek van Toussaintkade en Veenkade, waarvan de bezoekers verklaarden dat zij er, van den hoogen brug afkomende, onwillekeurig inliepen. Die hooge brug kwam in de plaats van het vroegere kleine houten bruggetje, de zoogenaamde „lammetjesbrug.” Waarschijnlijk ontleent die brug weder zijn naam aan een dergelijk loopzaakje als ik daareven voor de curiositeit ter loops aanroerde. In het huis waar nu de sigarenhandel van den Heer Audier is gevestigd, had men omstreeks 1875 een herberg ,,’t Lammetje”, waarvan de merkwaardigheid was dat er achter in het huis een gang bestond die uitgang gaf op den Noordwal door den nog bestaanden toegang tot een brandstoffenhandel. Iets dergelijks dus als men in St. Hubert aantrof.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1906 | | pagina 457