KRONIEK VAN HET JAAR I9O5. 5°5 17 20 n Dr. H. Cannegieter Fzn. eervol ontslag verleend als lid van de Plaatselijke Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs. De Gemeenteraad besluit om de nortonpomp, staande op het Oranjeplein, op te ruimen. Idem tot verpachting van de visscherij in de wateren der Gemeente. Idem om bij de Koningin in beroep te gaan van het besluit van Ged. Staten, waarbij goedkeuring is onthouden aan het besluit tot aankoop van grond aan de Heulstraat. Idem om de verordening op den Hoofdelijken Omslag te wijzigen. Hij behandelt een door J. A. Goos contra den Gemeente-arts K. H. Moscoviter ingediende klacht over weigering van geneeskundigen bijstand, tengevolge waarvan het zieke kind van klager zou zijn overleden. Audiëntie door het college van Burgemeester en Wethouders ten Stadhuize verleend aan de Besturen van het Schilderkundig Genootschap „Pulchri Studio”, de Verfraaiïngscommissie, „die Haghe”,de afdeeling den Haag der Maatschappij tot bevordering der Bouwkunst, Haagsche Kunstkring, Vereeniging voor Handel, Nijver heid en Gemeentebelangen en de Afdeeling tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer, benevens een aantal onderteekenaren van het adres van 512 ingezetenen, tot nadere toelichting van de bezwaren, bij hen bestaande tegen het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot demping van een gedeelte van den Hofvijver. De Gemeenteraad besluit tot het voeren van een rechtsgeding tot gerechtelijke onteigening 13 Nov.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1906 | | pagina 511