UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCI-IE NOTARISSEN. 92 mitsgaders de verdere gemene vleijshouders tot weringe van sulcke inbreucken, d’een den anderen belooft hebben ende beloven bij desen directelick ofte indirectelick nu nochte nimmermeer te sullen coopen ofte doen coopen eenich calff ofte cal ven van eenige vleeshouders van Delff ofte de kinderen van Jasper Janszoon van ’s-Gravesant ofte Dirck Bouwensz. ’tsij tot Delff off Leyden, ofte op eenige andere plaetsen, daer sijluyden off yemant van hen hun calven soude mogen coomen te venten. Ende ingevalle sulcx soude mogen gebeuren, dat yemant van ons vleeshouders van ’s-Gravenhage ter contrarie deser, door hemselffs offe door den sijnen soude mogen coomen te doen, soo sal diegeene, die sulcx doet off van wiens wegen t’selve gedaen soude mogen werden, op yder calff t’geen hij van een Delffsche vleijshouder. voorcopers ofte de kinderen van Jasper Jansz. ofte Dirck Bouwensz. tot Delff, 't sij tot Leyden ofte Delff, gecocht sullen hebben, verbeuren tot een amende ofte boete de somme van vijftich guldens, d’een helft' voor den officier ende d’ander helft voor den armen. Ende sal oock neymant van ons vermogen (desen onderteijckent heb bende) aen yemant van ons desen nyet teijckenende ofte ad- voyerende te vercoopen ofte coopen eenich vleijs nochte mette selve te snijden offe slaen schapen off calven ofte eenige rindere beesten op de boete alsvooren, nochte oock te coopen ofte vercoopen eenige borsges, merchpijpen ofte rintvet, ende ingevalle yemant van ons quame te speuren, dat yemant con trarie deser quame te doen, soo sal yder van ons gehóuden sijn, t’selve deecken ofte hooftmans bekent te maecken offe yemant van sijn mede vleeshouders op peene, die t’selve soude mogen hebben gesyen ende nyet aengebracht daermede ver beuren sal de somme van thien guldens tot profijte van het gilde van de gemene vleeshouders alhier. Verstaen voorts ge- samentlijck, dat soo yemant van ons geaccuseert wert contrarie deser gedaen te hebben, selven geaccuseerde gehouden sal sijn, hem te purgeren met eede t’selve gecocht te hebben dan nyet. Ende tot naercominge deser, soo hebben wij yder in ’t by- sonder verbonden ende verbinden bij desen onse respective persoenen ende goederen, deselve subjecterende in ’t verbant van allen rechten ende rechteren. Ende tot meerder verseecker- heijt yder in ’t bysonder tevreden sijnde ons in den inhouden deser bij den ed. gerechte van ’s-Gravenhage te laten con- demneren, tot dien eijnde constituerende van der Eist ende Mathijs van Berckele, procureurs van den voorss. gerechte

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 101