Gillis Rutten. Claes Jacobs. 9+ Jan Hinge. Anna van den Bos. UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. Fol. 14. ende Claes Jacobss, mr. timmerman alhier, als getuijgen hiertoe Fol. 50. versocht ende gerequireert. Jan van Steenbergen. Aert Kemp. Protocol van notaris P. van Groenewegen. Hollant Aerensen van der Valck. Ary Jansz. Bosman. I.uyte Janss. Luijte Jans. Rochus Smout. Auger yen Yolijs. Zeger Claessen. Ary Gerritsen Roeteringh. Sier Crynsen Blijnckerduyn. Crijn Sieren van Blinckerduyn. Ten oirconde P. Groeneweghen, Nots. Pub. 1649. Protocol van notaris Pieter van Groenewegen. XL VIL Op huijden den vijffden Novembris 1634 compareerde voor mij notaris publicq ende getuijgen ondergenompt Johan van Steenbergen ende Gillis Rutten, hooftluijden van het schrien- werckers-gilden, alhier in ’s Gravenhage. Ende verclaerden bij desen bij haerluijder mannewaerheijt in plaetse van eede ten versoucke van de hooftluijden van St. Joris gilden tot Rotter dam waerachtich te zijn, dat alhier in ’s Gravenhage niemant, wy hij zij eenige lijsten ofte panelen en vermogen te maecken voor ende alleer zij hebben gedaen den prouff van het schrien- werckers-gilden alhier, ende bij soo verre sulcx alhier geschiede voor ende alleer zijluijden haer prouff' souden hebben gedaen, zoude volgens den brieft' ende voorts naer usantie van dese plaetse verboden werden, ende daerover in de boete in den brieff vermeit geslagen. Presenterende des noot zijnde ’tselve bij solemnelen eede te verclaren, consenterende hiervan acte te maecken. Aldus gedaen in ’s Gravenhage ter presentie van Aert Kemp XL VIII. Op huyden den 5tlen October 1639, compareerden voor mij notaris bij den Flove van Hollandt geadmitteert, residerende in ’s-Gravenhage ende de getuygen naer genoempt d’ eersaemen Aernout Jansz Dorrenboom, herbergier in’t Hoff van Hollandt,

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 103