Jacobus de la Samme. Cornelia van Rynevelt. Bartholomees van Hoven. 96 UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. Fol. 135. Dirk van Eyck. Davit Crijnen. Arnout Jansz Dorrenhoven. J. van Vijver. Protocol van notaris A. van der Drift. x d’ eygen hant van 1 Philips Roomersz voorn. Ferdinandus Gievel. naemen voor haerluyder interesten voor de Ed. Moog. Heeren Gecommitteerden Raeden van de meergemelte Groot Moog. Staten van Hollandt ende West Vrieslandt bekent te maecken, ende mitsdien in d’ selve questie ende saecke mede in revisie ofte elders uyt haerluyder comparanten naemen ten alder spoedichsten uyt te voeren, handelen ende verrichten, alsoo sij comparanten geensints en sijn verstaende de pachters van de wijnen meer te competeren, als bij de ordonnantie van Haere Groot Moog. geaccordeert is, te weten 40 gulden op yder ocxhooft Franse wijn, ’t sij roode off wit als 32 gulden voor den impost ende acht gulden voor den Societeyts ende Haechs excys ende vijftich gulden x st. voor ’t poyson; in alsulcker vougen ende manieren, als sij comparanten selven present sijnde, soude connen ofte mogen doen, ende voorts generalicken alles daer inne te doen, soo sijnen geconstitueerden comparants goeden raetgedragen sail, alwaert, dat de saecke eenige naerder ofte speciaelder last requireerde, dan voorss. staet, die sij com paranten verclaeren in desen te houden voor geinsereert, oock mede om een ofte meer persoonen ofte procureurs in sijn geconstitueerdens plaetse te mogen stellen ende substitueren. Houdende sij comparanten oock voor goet, vast ende van waerden alle tgeene bij de voorss. geconstitueerde ende sijne gesub- st tueerde in de voorss. saecke al reede gedaen is ende ten uyteijnde van de selve noch gedaen sal werden Belovende mede alle oncosten ter saecke van dien te vallen pro rato te sullen helpen draegen, alles onder verbant als naer recht. Aldus gedaen ende gepasseert in 's-Gravenhage ter presentie van Bartholomeus van Hove ende Johan van de Vijver, clercq aen mijns notaris, als getuygen hier toe versocht. Joris de Caulery. Frencken Everts de Gier. Maerten Jansz. Jan van Veelen. Jop CoRNELIS VAN DER PoL. Franchwys van Verwy. Gemaeckt bij

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 105