UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. 97 XLIX. Op huijden den 12 Juni 1704, compareerde voor mij Fredrik van Renesse, openbaer notaris bij den ed. Hove van Hollandt geadmitteert, in :s-Gravenhage residerende ende voor de ondergenoemde getuijgen, d' heer Guilhelmo Ferdinando Tatten- bagh, mitsgaders mevrouwe Josina Smijsinck ter eenre, ende d’ heer Joan Sautijn, coopman tot Middelburch in Zelant ter andere sijde, ende verklaerden sij respective comparanten metten anderen nopende het prepareren van seker secreet recept van pik en theer door voorn: heere Tattenback geinventeert, bequaem tot conservatie van de schepen voor ’t ineten der 7 Op huijden den 24sten Augusti anno 1628, compareerden voor mij Johan van Warmenhuyzen, notaris publycq d’eersame personen Arnoldus de Reeck ende Casparus Nollens, ordinaris doctoren in de medicine, mitsgaders Mr. Johan van der Beets, deecken van ’t Chirurgijns-gilde van ’s Gravenhage, dewelcke bij ware woorden ende hare conscientien in plaetse van eede ten versoecke van Mr. Guilliame Malet, ordinaris oculist ende operateur der stadt Leijden, hebben getuijcht, geattesteert ende verclaert waerachtich te wesendat in de maent van Februario laestleden, sonder anders den precisen dach ofte tijt onthouden te hebben, sij getuijgen present zijn geweest ten huijse van Cornelis Foppen, herbergier op 't Spoeij alhier, dat den requirant aldaer seecker oudt ruijter, die genaemt werd Jaecques van Peer, ende blindt was van zijne blindtheijt met Godes hulpe soude genesen. Ende dat sij alsdoen gesien hebben, dat hij requirant in haer getuijgen tegenwoordicheijt den voorss. blinde de catracten van beijde oogen affnam, soo- dat hij ’t selve gedaen sijnde, bekende ende bewees wel te connen sien. Ende sulcx nae haer getuijgen oordeel d’operatie bij den requirant wel is gedaen geweest. Presenterende zij getuijgen dese hare verclaringe fallen tijden des noot naerder te affirmeren. Aldus gedaen ende gepasseert in’s Gravenhage, ter presentie van Jacob van Banchem, casteleijn van den Hove van Holland, en Jan Janss, knecht ten selven huijse, als getuijgen hiertoe versocht. Protocol van notaris Johan van Warmenhu ysen.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 106